گذری بر محصولات ارگانیک

نوشته شده توسط:علیرضا محمدزاده | ۰ دیدگاه

به طور حتم کلمه ارگانیک بار ها و بار ها به گوش شما رسیده است. این روز ها کلمه ارگانیک به ابزاری برای فروش بسیاری از محصولات غذایی و بهداشتی تبدیل گردیده است اما تا به حال به مفهوم ان توجه داشته اید؟

بسیاری از مردم بر این باورند که ارگانیک به این معنی است که در فرایند تولید محصول هیچ گونه کود و سمی استفاده نشده باشد. هرچند که این تعریف تا حدودی درست است اما کامل نیست. این تعریف را می توان برای محصول سالم به کاربرد اما نمی توان از آن به عنوان تفسیر صحیح ارگانیک استفاده کرد. یک فاکتور مهم در تولید محصولات ارگانیک، رعایت جوانب محیط زیستی است. این بدان معناست در طول فرآیند تولید اگر به طور مثال میزن آلودگی تولید شده توسط سوخت تراکتور از حد مجاز گذر کند دیگر نمی توان چنین محصولی را ارگانیک نام نهاد.

 محصولات طبیعی ممکن است دارای برچسب کاملا طبیعی، صد درصد طبیعی و بدون هورمون باشند به این معنی که در تولید آن ها از هیچ رنگ مصنوعی، طعم دهنده و یا نگهدارنده ای استفاده نشده است.اما محصولات ارگانیک، دارای یک برچسب ارگانیک هستند به این معنی که در تولید آن ها از هیچ گونه کود شیمیایی، آفت کش، سموم، آنتی بیوتیک، هورمون و دستکاری ژنتیکی استفاده نشده است.کشاورزانی که محصولات ارگانیک را تولید می کنند برای افزایش رشد گیاهان و تغذیه ی خاک از کود های طبیعی و کمپوست استفاده می کنند.

   کشاورزی ارگانیک منجر به بهبود کیفیت خاک و حفظ آب های زیر زمینی می شود، همچنین آلودگی را کاهش می دهد و برای محیط زیست بهتر می باشد.

organicbanner

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...