معرفی توت فرنگی کردستان

نوشته شده توسط:علیرضا محمدزاده | ۰ دیدگاه

توت فرنگی کردستان از جمله محصولات باغی  محبوب است که از طعم و مزه بسیار مطلوبی برخوردار است. کشت توت فرنگی در کردستان سابقه ای بیش از 150 سال دارد و شرایط اقلیمی و فرهنگی این منطقه دست به دست هم داده اند تا کردستان به قطب تولید این محصول تبدیل شود.

استان کردستان با تولید سالانه حدود 30 هزار تن محصول توت فرنگی از سطح 2هزار و 500 هکتار از مزارع، 80درصد کل محصول توت فرنگی کشور را تولید می کند و قطب اصلی تولید این محصول در کشور به شمار می آید. 12 هزار خانواده کردستانی اکنون تولید کننده عمده توت فرنگی در کشور هستند. 85 درصد توت فرنگی تولید شده در استان مصرف تازه خوری دارد و مابقی در کارخانه های صنایع تبدیلی در خارج استان فرآوری می شوند.


توت فرنگی رقم کردستان  برای اولین بار در سال 1353 در محمود آباد مریوان کاشته شد. توت فرنگی در یک حرکت آرام و خزنده از قریه محمود آباد مریوان از روستاییبه روستایی دیگر رفت و طولی نکشی گه در جریان توسعه آرام باغی،سطحی بیش از  2000 هکتار از زمین های پراکنده و قطعات کوچک را در دامنه های کوهستان و حواشی رودخانه های محدوده در محدوده مثلث فرصی مریوان ،کامیاران سنندج به
خود اختصاص داد و چنان در زندگی  و مهارت های مردم جای گرفت که اثرات آن به عنوان یک شاخص حرفه ای فرهنگی تبلور یافت  و شرایط به گونه ای متحول گردید که میوه (استرابری)یا همان توت فرنگی آمریکای شمالی و جنوبی که در گوشه ای زاگرس به مهمانی آمده بود مانوس و هم آوای کشاورزان منطقه گردید و امروز  به عنوان شناسنامه باغی استان کردستان متجلی شده است.

رقم توت فرنگی کردستان از ارقام بومی بوده و روز کوتاه است. این محصول گرچه در مقایسه با دیر ارقام ریزتر و انبارداری آن دشوارتر است اما طعم و مزه جادویی آن زبانزد تمام عاشقان توت فرنگی است.

آب پاکیزه و خاک سالم در کنار عدم استفاده از سموم و کودهای شیمیایی، منجر به تحقق محصول شگفت انگیزی به نام توت فرنگی کردستان شده.

strawberry1
    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...